1.06.2012

Hoşgeldin
Nasıl olacak diye merakla beklediğim günlerin birinde, bir sabah gelmeye karar verdin. Herkes uykudayken farkettim yola çıktığını, once güzel bir duş aldım, sonra doktoru arayıp bilgi verdim. Hastane saatini kararlaştırdığımız zaman da babanı uyandırdım. O ana kadar bir sen bir ben biliyorduk kavuşacağımızı. Sonra zincir gibi birbirine bağlandı halkalar. Bir saat içinde sevdiğimiz, görmek istediğimiz herkes hastanede yanımızdaydı.

Hep diyordum ya sesini duyup sağlıklı mı diye sorduğumda tam olacak herşey bende diye. İlk çığlığını duyduğumda seninle birlikte ben de ağlamaya başladım. Sonra elimi tutan babana dönüp sağlıklı mı diye sordum. Baban evet diyince gözyaşlarım sel oldu aktı.

Sonra seni kucağıma verdiler. Bembeyaz yüzünün ortasında kıpkırmızı, kiraz kırmızısı dudaklarını bükmüştün. Altına bir öğücük kondurdum, gözlerini açıp bana baktın. O gözleri gördüğüm zaman anladım ki ben hayatta kimseyi gerçekten sevmemişim.

Benim hayatım hiçbir zaman tıkır tıkır işleyen bir saat gibi olmamıştır ya, birsürü aksilik bizi buldu bu sefer de. İnsanların hayat boyu unutmak istemeyeceği anıları, benim hayat boyu hatırlamak istemeyeceğim anılara dönüştü. Günlerce hastaneden çıkamadık. Uykusuzluktan, halsizlikten ve moralsizlikten gece yarısı hastane koridorlarında öğürürken bile o ilk anki bakışlarını bir kez daha görebilmek için ayağa kalkıp yanına geldim. Ne uyudum, ne yemek yedim. Sadece sen gözlerini bir kez daha aç da bana bak istedim.

Ama bunca şeyin arasında bile bir kez bile ağlamadan, sanki anneni daha da üzmek istemiyormuş gibi bir kez olsun sizlanmadan herşeyi atlattın ya. O zaman dedim ki benim çok cesur bir oğlum var. Adın gibisin sen. Kararlılığın ve istikrarın karşısında hiçbir yaprak, hiçbir toz duman bırakmadan esip hissettiriyorsun kendini. Poyrazsın sen. Annen gibi baban gibi boğa burcusun.


Şimdi evimizdeyiz. Aylarca senin için hazırladğım odanda mışıl mışıl uyuyorsun. Birazdan karnını doyurmak için uynacaksın. Ve ben seni doyururken kokunu içime çektiğimde, her seferinde olduğu gibi yeniden doğacağım. İyiki geldin, iyiki bizi seçtin. İyiki bu yaştan sonra aşk’ın ne demek olduğunu bize yaşatıyorsun.

Hoşgeldin.

13 yorum:

Selin Ergeçer dedi ki...

canım çok duygulandım okurken, umarım şimdi herşey yolundadır? bu arada kocaman bir hoşgeldin de benden olsun :) umarım bebişin sağlık dolu ve mutlu koskoca uzun bir hayatı olur :))

gezicini dedi ki...

hayırlı uğurlu olsun. çok sevindim.
sevgiler
gorki

Sayın KARACA dedi ki...

Allah bağışlasın.. Hayırlı bir evlat olsun işallah... 41 Kere maşallah ;)

dilek filiz önsöz dedi ki...

benim bir bebeğim yok,ağladım,içim burkuldu ama sizin adınıza çok sevindim,bu güzel duyguları yaşadığınız için şanslısınız güle güle büyütün bebeğinizi

dilek filiz önsöz dedi ki...

benim bir bebeğim yok,ağladım,içim burkuldu ama sizin adınıza çok sevindim,bu güzel duyguyu yaşadığınız için çok şanslısınız güle güle büyütün bebeğinizi allah nazarlardan korusun..

Kirpikteki Gözyaşı dedi ki...

Tebrik ederim:) Allah analı babalı büyütsün! Uzuun, sağlıklı, mutlu bir ömrü olsun! Biz de hastanede bazı sıkıntılar yaşadık. O yüzden anlıyorum sizi. Çok şükür diyorum hep! Sevgiler!...

HÜLYA dedi ki...

Hosgeldin Poyraz :-)
Saglik ve mutluluklar dilerim.
Sevgilerim ile Hülya

Tuba Ergün dedi ki...

Zeynepciğim çok güzel anlatmışsın hislerini, anne olarak hislerimizi :) İnan bana şu an yaşadığın aşk her geçen gün biraz daha bübüyecek, inanmakta zorlk çekeceksin bazen. Benim hala inanamadığım zamanlar oluyor Defne' ye bakarken.Benim mi gerçekten diyorum hala :) Bir ömür boyu sağlıkla birlikte olmanızı dilerim... Üçünüzü de öpüyorum. Tuba

Zeynep dedi ki...

Hep birlikte sağlıklı,mutlu,güzel bir hayat geçirmeniz dileğiyle..
Sevgilerimle

Defne dedi ki...

"İyi ki geldin!"
Benim pamuk kızıma doğduğu günden bu yana hergün söylediğim iki cümleden biri. Diğeri de onu ne kadar çok sevdiğim. Önceleri emzirirken gözlerinin içine baka baka, sonraları günün herhangi bir anında.

Poyraz'ınızla hep mutlu yaşayın. Ve ben de hep iyi haberlerinizi alayım.

LaMa dedi ki...

hosgelmis, annesi de bebisi de babasi da cok mutlu olurlar insallah, tu tu masAllah demeden olmaz tabi ki1

Sibel dedi ki...

Gözümde yaşlarla okudum, Allah sizi hiç birbirinizden ayırmasın Zeynepciğim!

Mutfak Havlusu dedi ki...

Çok güzel bir yazı olmuş.Soruları olan,acabaları olan herkese bir önceki yazınızla beraber cevab vermişsiniz.Bir önceki yazınızdaki endişeye karşılık bu yazıda verdiğiniz cevab öyle güzle ki endişe ile yapmak isyemeyenlere karşılık harika olmuş.Emeğinize sağlık.
Allah hayırlı uğurlu eylesin,iyi evlat eylesin.Sağlıktan sıhhatten eksik etmesin..