10.02.2012

Ne söylediğin değil nasıl söylediğin önemlidir -2

Beni merak edenlere, yazdıklarıma iyiniyet ile yorum birakanlara, okumak isteyenlere kocaman bir merhaba. Bunun disindakilere, özellikle yazıklarımı antipatik bulanlara beni okumamalarini, bana ait bu alana uğramalarını şiddetle tavsiye ederim. Zira kimseyi buraya zorla getirmiyorum, hem geleyim hem okuyayim hem de şikayet edip söyleneyim deyince ortaya acinasi bir durum çıkıyor zira. Beğenmiyorsanız okumayın bu kadar basit. Hayat çok kısa, vaktinizi antipatik bulduğunuz şeylere harcamayın. Dışarısı, kar falan çok güzel gidin tadını çıkarın.

Bu söylediklerimden olumsuz eleştirileri beğenmediğim sonucunu da çıkarabilirsiniz, onu da açıklayayım. Bir önceki yazımın başlığında da olduğu gibi bana göre ''ne söylediğimiz değil nasıl söylediğimiz'' önemlidir. Konuşmayı bilmeyenler önce konuşmayı öğrensinler, sonra olumsuz eleştri yaparlar. Öteki türlü hem kekeme hem geveze durumu ortaya çıkıyor. Konuşamıyorsan susacaksın.

Haa bir de artık bana ''Adsız'' ile yorum bırakanların yorumlarını yayınlamayacağımı duyurmak isterim. Çünkü biri bana hem ''Zeynepcigim'' diye adımla hitap edip hem de yorumunun sonuna kendi adini yazma nezaketinde bulunmuyorsa o yorumu yayınlamaya gerek duymuyorum malesef. Adını sanını söyleme cesaretinde bulunmadan saygısız yorum yapanları da bilinmeyen numaradan arayip ses dinleyen sapıklara benzetiyorum. O kişilerle de aynı ortamda bulunmak istemiyorum haliyle.

Durum fotoğraftaki gibidir. İstanbul buz pisti, hamileler evde cam kuşu durumundadır. Bol kahve, kitap, film, yemek ile geçen günler sona ersin, kendimi sokaklara atayım istemekteyim. Felaket tellalı hava durumu tahmincileri ise salı günü tekrar kar gelecek demekte, çıldırasim geliyor. Sabır sabır yaaa sabır

10 yorum:

Syhn dedi ki...

dürüstlükle patavatsızlık karıştırılmamalı değil mi?
ben de açığım eleştiriye ama bu demek değildir ki gel hıncını benden al ;)

bu sene kışı güzel geçirdik bahar gelebilir artık izin veriyorum :P

kristalkelebek(aslı) dedi ki...

Papatyam yazdıklarını okumak beni yine çok mutlu etti:). O olumsuz yorumları okumadım, bilmiyorum ama üstünde düşünülecek şey bile değildir. Sen zaten en güzel cevabı vermişsin. Yazdıkların bana hep çok sıcak geldi, hep kendimden birşeyler buldum. Kendini böylesine içtenlikle anlatabilen kaç kişi var ki? Bu bence çok güzel bir özellik. Ayrıca burası senin yerin, nasıl istersen öyle yazarsın, öyle anlatırsın:).
Ben de çoktandır blogları gezemiyordum, benim de hayatımda güzel değişiklikler oluyor bu sene:). Ama daha sık uğramaya çalışıcam, çok özlemişim bu sayfayı.

Kocaman sarılıyor, öpüyorum hem seni hem Poyrazı;).

aslı

sihirli dedi ki...

Çok güzel yazmışsınız elinize sağlık.
Ne yazıkki aynaya bakmadan konuşan, kendi görüntülerini bilmeden eleştirenler çok.
Bu hayatı insanlar zorlaştırıyor bunu bilir bunu söylerim hep...

Anonim dedi ki...

ya bende simdilik adsizim
blogunuzu bügün kesfettim
yazinizi okurken keyif aldim güldüm
nedense insanlarda kiskanclikmi var ne hala cikaramadim.
ne demisler kisi söyledigi söz kadarmis

sevgiler
ayla

Anonim dedi ki...

bende adsızım ama yazdıklarınızı çok haklı buluyorum belirtmek istedim:)

Bir Porsiyon Öykü dedi ki...

Seyhancigim, biraz gec cevap yazıyorum ama bahar geldi bak, içimde hepbirlikte bir halay çekme coşkusu var benim:))

Bir Porsiyon Öykü dedi ki...

Kelebekim neler oluyor hayatinda merak içerisindeyim:)

Bir Porsiyon Öykü dedi ki...

Sevgili sihirli, ağzına sağlık ne güzel söylemissin. Hayat bu kadar zor mu? Herkes birbirine benzer kaygılar, endişeler yaşamıyor mu? Neden bazıları daha mutsuz? Anlayamıyorum..

Bir Porsiyon Öykü dedi ki...

Sevgili ayla, haklısın herkes söylediği ve yaptığı ile anılıyor. Hoşgeldin bu arada:)

Bir Porsiyon Öykü dedi ki...

Sevgili adsız, teşekkür ederim:)